Hledají dobrovolníky

Diakonie ČCE - SKP v Praze hledá dobrovolníky

Diakonie ČCE - SKP v Praze hledá dobrovolníky od 18-ti let na doučování a další aktivity v rodinách v rámci projektu

„Děti jsou dar - sanace rodiny".

Je možné jej využít jako součást praxe. 

 

Hledáme dobrovolníky nebo praktikanty v Praze

Poradna pro integraci hledá dobrovolníky nebo praktikanty, kteří by doprovázeli klienty na úřady při vyřizování jejich záležitostí a na jednání se zaměstnavatelem, seznamovali je s prácí na PC a internetem, pomáhali při hledání zaměstnání nebo bydlení na internetu, navštěvovali je v domácnosti, asistovali klientům se zdravotním handicapem, hlídali nebo doučovali děti klientů.

Občanské sdružení Život 90

Občanské sdružení Život 90, sídlící na Praze 1, hledá dobrovolníky/ce nebo nabízí dlouhodobější stáž na krizové lince Senior telefon v rozsahu asi 24 hodin měsíčně (možno i více nebo méně dle individuální dohody).

Nabízí získání a potvrzení praxe i odborný růst v oblasti telefonické krizové intervence, velkou týmovou podporu, individuální přístup a péči o každého dobrovolníka.

o.s. Lata - Programy pro ohroženou mládež

Program je založen na vytvoření dvojice dobrovolník–klient. Dvojice se společně schází jednou týdně na cca 3 hodiny a to po dobu min. 6 měsíců. Společně věnují činnostem podle společné dohody (např. volnočasové aktivity, sport, kultura).
Klienty jsou mladí lidé (13–26 let) ze znevýhodněného prostředí, aktuálně řešící problémy s vrstevníky, rodinou, školou, trávením volného času, se zákonem, s uplatněním na trhu práce, se zázemím , s hledáním identity, se sebehodnocením.

Hurá do školy!

Pro projekt Hurá do školy!, který se zabývá přípravou dětí z dětských domovů k přijímacím zkouškám na střední školy, hledá 2 lektory českého jazyka a 3 lektory matematiky.

Dobrovolník na překlad webových stránek do angličtiny

Nezisková organizace Fair, o. s. hledá dobrovolníka na přeložení webových stránek www.fair-ngo.eu do anglického jazyka. Nabízejí možnost dlouhodobé spolupráce na externí, případně interní bázi.

Proxima Sociale, o.s. hledá nové dobrovolníky

O. s. Proxima Sociale hledá nové dobrovolníky na pozice asistentů v občanské poradně (administrativní a databázová podpora, samostatná práce na přípravě podkladů pro poradenství poskytované v rámci občanské poradny).
Dále hledá dobrovolníky na pozice asistentů v nízkoprahovém klubu Radotín. Jedná se zejména o přípravu volnočasových aktivit pro klienty klubu (děti a mládež ve věku 13 – 19 let), realizaci výtvarných dílen, sportovních turnajů apod.

Dobrovolník pro práci s hyperaktivními dětmi

Institut pro studium a terapii hyperaktivity a poruch pozornosti hledá dobrovolníky.

Daruj 2 hodiny

Obecně prospěšná společnost Člověk v tísni hledá dobrovolníky, nejen z řad studentů, kteří by 1x týdně dojížděli doučovat děti ze sociálně znevýhodňujícího prostředí.

O.s. Hyperaktivita hledá dobrovolníky pro práci s dětmi

Občanské sdružení hyperaktivita hledá dobrovolníky (muže a ženy) pro:

1) kurz zdravotního tělocviku pro děti;
2) klubové a volnočasové aktivity předškolních dětí;
3) dramaterapeutickou dílnu pro děti;
4) letní dětský tábor.

Aktivity se týkají dětí s vývojovými poruchami (zejména hyperaktivitou a poruchami pozornosti).

POŽADUJEME
1) věk nad 18/20 let;
2) trestní bezúhonnost a zdravotní způsobilost;
3) absolvování vstupní zaškolení a zkušenosti z práce s dětmi;
4) nadšení, ochotu učit se novým věcem.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
31