Kina

Webový portál euscreen.eu

|

U příležitosti Světového dne audiovizuálního dědictví UNESCO byl 27. října 2011 spuštěn webový portál www.euscreen.eu, který nabízí tisíce digitalizovaných ukázek z historické produkce uložené v archivech evropských televizí.

Nový portál dokumentárního filmu www.DOKweb.net

|

Institut dokumentárního filmu (IDF) oficiálně otevírá nový dokumentární portál www.DOKweb.net. Kromě denně aktualizovaného zpravodajství nově nabízí také zatím nejpodrobnější online databáze českých a východoevropských dokumentárních filmů natočených po roce 1989, databázi českých a východoevropských dokumentárních profesionálů, nebo detailní Industry rozcestník - databázi evropských a světových festivalů, grantů, fondů, organizací a institucí, produkčních a distribučních společností, trhů, workshopů, filmových škol a řady dalších položek. www.DOKweb.net nahrazuje původní web IDF www.DOCUinter.net a vrací se v rozšířené a pohyblivější podobě.

 

Aero naslepo

|

 Máte rádi překvapení? Věříte dramaturgům kina AERO, že vás dokáží příjemně překvapit? Když přijmete jejich hru a zkusíte „Aero naslepo“, nebudete do poslední chvíle vědět, na jaký film jste se vypravili. Zato budete mít jistotu, že zaplatíte přesně takovou částku, jakou sami uznáte za vhodné. Předem totiž neplatíte nic. Po projekci pak dostanete možnost ocenit čerstvě nabytý zážitek částkou, kterou si sami určíte. A ještě jednu jistotu máte – pokud přijdete a zjistíte, že jste promítaný film už viděli, vykompenzují vám takovou ztrátu času jedním pivem zdarma. Jdete do toho? Další informace naleznete ZDE!

Adresář pražských kin

kinoNíže naleznete kontakty na v současnosti fungujícící pražské kinosály, včetně programu.

Filmové weby

|

Odkazy na některé stránky, kde můžete zjistit, zdali má cenu jít na nějaký film.

www.imdb.com - Internetová filmová databáze, kde naleznete téměř všechny natočené filmy, včetně těch nezávislých, jedinou nevýhodou je fakt, že u českých filmů nenajdete hodnocení, zpravidla je totiž nehodnotil požadovaný počet lidí

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2