Vysoké školy

Stáže pro studenty na MZV ČR

Ministerstvo zahraničních věcí ČR nabízí průběžně po celý rok možnost stáží pro studenty v různých odborech na ústředí MZV ČR nebo na zastupitelských úřadech ČR v zahraničí.

Příprava na testy v rámci přijímaček na VŠ zdarma

testy na VŠChystáte se v příštím roce hlásit na VŠ? Pak nepřehlédněte možnost připravit se bezplatně na test Obecných studijních předpokladů (OSP) v rámci Národních srovnávacích zkoušek nebo Test studijních předpokladů Masarykovy univerzity (TSP MU) díky projektům, které pro vás připravuje vzdělávací agentura kurzy-fido.cz.

Národní srovnávací zkoušky

Některé vysoké školy jako jednu nebo jedinou podmínku pro přijatí vyžadují Národní srovnávací zkoušky (NSZ), které pořádá společnost SCIO. Každá fakulta má svoje konkrétné požadavky na podmínky v účasti na NSZ.

Videonávod: Jak se dostat na nejžádanější obory?


Čekají vás přijímačky a jste zahlceni informacemi?

Sedm tipů, jak si rozvrhnout učení, abyste úplně nezešíleli


Při pomyšlení na zkoušky, testy nebo nadcházející písemky se většině přitíží nebo rovnou udělá nevolno. Jak to zařídit, aby se do velmi nabitého programu studenta vešel dostatek času na školu a zároveň neztratil společenský život s kamarády? Úkol je to nelehký, ale máme pro vás sedm tipů, které by vám mohly pomoci.

Několik tipů pro zdravý spánek i během zkouškového obdobíSpánkem strávíme skoro třetinu svého života. Není to ale ztracená doba, naše tělo i mysl odpočinek nutně potřebují a mozek intenzivně pracuje i během spánku. Odpírání spánku je jeden z nejstarších způsobů mučení přivozující nejprve ztrátu pozornosti a soustředění, v dalších stádiích až halucinace, paranoiu a ztrátu schopnosti jasně myslet.

Přihláška na VŠ a VOŠ - jak ji vyplnit?


Koncem února většina vysokých a vyšších odborných škol uzavře přijímání přihlášek k bakalářskému a magisterskému studiu. O přesném termínu se ale raději informujte na studijním oddělení vámi vybrané školy nebo fakulty. 

Pět rad, jak si vybrat vysokou školu


Výběr vysoké školy začíná být velmi diskutované téma. Termín podání přihlášek se pomalu blží. V současné době se navíc můžete svobodně rozhodnout, co chcete jít studovat. Zde máte několik tipů, které vám mohou pomoci při rozhodování.

Zvládněte ústní zkoušení


Ústní zkoušení je pro většinu studentů noční můrou. Ale být nemusí. Pokud se na zkoušení efektivně připravíte, tak můžete i zazářit.

Přijímací zkouška na VŠ - začněte se připravovat včas


Mohlo by se zdát, že do přijímaček na vysokou je času dost, ale nenechte se zmást. Uteče to jako voda. K určité disciplíně učení vás však může domutit třeba přípravný kurz.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
30