Stipendia

Stipendium L´Oreál Pro ženy ve vědě

Každým začátkem nového roku vyhlašuje Akademie věd ČR, společnost L´Oréal ČR a komise pro UNESCO stipendijní program pro mladé vědkyně. 

Pod záštitou světové organizace UNESCO a společnosti L'Oréal byl letos spuštěn již 9. ročník ojedinělého projektu L'Oréal Pro ženy ve vědě.

Stipendijní pobyty v zahraničí

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky (MŠMT) v rámci svých zahraničních aktivit sjednává mezinárodní smlouvy o spolupráci v oblastech, které spadají do jeho působnosti. K těmto smlouvám náležejí především prováděcí programy k tzv. kulturním dohodám a dále resortní smlouvy s partnerskými ministerstvy v zahraničí. Standardní součástí těchto mezinárodních smluv jsou ustanovení o výměně stipendií.

Středoškolská stipendia UWC

Organizace United World Colleges vyhlašuje výběrová řízení na stipendia pro středoškolské studenty.

Jedná se o dvouletá stipendia na studium ve školách sítě United World Colleges po celém světě. Studenti z celého světa tak spolu dva roky studují, tráví volný čas, bydlí atd. Stipendia obvykle zahrnují 100% nákladů na pobyt a studium, v některých případech  však jsou od jednotlivých škol nabídnuta stipendia částečná, pokrývající cca 90% nákladů. Stipendium nezahrnuje cestovné studenta na školu a zpět, kapesné a některých případech ani zdravotní pojištění (podmínky se na jednotlivých školách liší).

Středoškolské stipendijní programy

Střední školu v zahraničí (zvláště v zemích EU) můžete bez problémů studovat. V následujícím seznamu najdete nejen organizace, které nabízejí stipendia na jedno až dvouleté studium, ale pomohou vám vyřídit všechny potřebné náležitosti.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
1
2
3
4
5
 
 
»
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2