Stipendia

Stipendium L´Oreál Pro ženy ve vědě

Každým začátkem nového roku vyhlašuje Akademie věd ČR, společnost L´Oréal ČR a komise pro UNESCO stipendijní program pro mladé vědkyně. 

Pod záštitou světové organizace UNESCO a společnosti L'Oréal byl letos spuštěn již 9. ročník ojedinělého projektu L'Oréal Pro ženy ve vědě.

Stipendijní pobyty v zahraničí

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky (MŠMT) v rámci svých zahraničních aktivit sjednává mezinárodní smlouvy o spolupráci v oblastech, které spadají do jeho působnosti. K těmto smlouvám náležejí především prováděcí programy k tzv. kulturním dohodám a dále resortní smlouvy s partnerskými ministerstvy v zahraničí. Standardní součástí těchto mezinárodních smluv jsou ustanovení o výměně stipendií.

Středoškolská stipendia UWC

Organizace United World Colleges vyhlašuje výběrová řízení na stipendia pro středoškolské studenty.

Jedná se o dvouletá stipendia na studium ve školách sítě United World Colleges po celém světě. Studenti z celého světa tak spolu dva roky studují, tráví volný čas, bydlí atd. Stipendia obvykle zahrnují 100% nákladů na pobyt a studium, v některých případech  však jsou od jednotlivých škol nabídnuta stipendia částečná, pokrývající cca 90% nákladů. Stipendium nezahrnuje cestovné studenta na školu a zpět, kapesné a některých případech ani zdravotní pojištění (podmínky se na jednotlivých školách liší).

Středoškolské stipendijní programy

Střední školu v zahraničí (zvláště v zemích EU) můžete bez problémů studovat. V následujícím seznamu najdete nejen organizace, které nabízejí stipendia na jedno až dvouleté studium, ale pomohou vám vyřídit všechny potřebné náležitosti.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
31