Online kurz Úvod do HTML/CSS od Czechitas zdarma!

Chceš se naučit vytvářet webové stránky? Online kurz od Czechitas Tě provede základy HTML a CSS! Ukáže ti, co je HTML a CSS. Vyzkoušíš si tvorbu jednoduché textové webové stránky a na ní bude vysvětleno, jak vypadají a jak se zapisují základní HTML značky. Celý kurz má 10 lekcí.

 


O co se jedná?

HTML a CSS jsou základní stavební kameny webu. To, co vidíš na každé webové stránce nebo uvnitř webové aplikace je tvořeno právě pomocí nich. HTML (Hypertext Markup Language) je značkovací jazyk, kterým vytváříme obsah a strukturu stránky. Říkáme, který kus textu je nadpis, co je obyčejný odstavec, že tento kousek textu je odkaz a kam vede a že zde bude na stránce obrázek.

CSS (Cascading Style Sheet) je stylovací jazyk, kterým HTML stránce dodáváme vzhled. Pomocí CSS nastavujeme, jak naše nadpisy vypadají, jakou mají barvu, jakým jsou písmem, jakou velikostí. Můžeme nastavit kolem bloku textu rámeček, přidat barvu pozadí a například i vytvářet efekty při najetí kurzorem myši. Přes CSS nastavíme třeba i to, že web má text ve dvou sloupcích nebo že obrázková galerie má fotky ve čtyřech řadách po pěti. CSS umí z obyčejné textové stránky udělat pastvu pro oči.

Základní struktura dokumentu:

 

Článek od Czechitas s úvodním videem k tomuto online kurzu nalezneš zde. Mrkni se na první lekci tohoto kurzu na Youtube nebo prozkoumej i další videa, která jsou na kanále Czechitas na Youtube ke shlédnutí (Video Czechitas). Kurzem provází zkušený lektor Luděk Roleček.

Pokud Tě úvodní video tohoto online kurzu zaujalo a chceš se dozvědět více, stačí se jen zaregistrovat a získáš přístup k ostatním lekcím. Kurz je zdarma.

Projekt online vzdělávání byl realizován v rámci Stipendia Czechitas v projektu: „Ženy do IT“ (reg.č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/16_061/0003268), který je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

 

Zdroj: www.czechitas.cz

Vložila: Lucie Turzová, září 2019

 

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
1
2
3
4
5