Patnáctiletá studentka vydala fantasy Otazníková říše

Teprve patnáctiletá studentka karlovarského gymnázia Bety Keřová vydává svoji první knihu Otazníková říše, na které začala pracovat už ve svých třinácti letech. Společně s autorkou ji pokřtil její velký vzor, spisovatel Michal Viewegh.

Otazníkovou říši vydala studentka ve spolupráci s pražským nakladatelstvím Thovt, které s ní na konečné verzi rukopisu ještě přibližně rok pracovalo."Když se mi zdálo, že je kniha hotová, hledala jsem na internetu adresy nakladatelství a rukopis jim posílala. Byla jich celá spousta a už jsem si myslela, že se žádné neozve. Pak mi ale odepsali z Thovtu a výsledkem je Otazníková říše," řekla Bety.

Kniha se může podle Jitky Pastýříkové z Thovtu stát pro mnoho vrstevníků Bety Kneřové důkazem toho, že i zdánlivě neuskutečnitelná přání se mohou splnit.

Jestli bude spisovatelkou, prozatím příliš neřeší. Po gymnáziu by chtěla možná studovat psychologii. A pokud spisovatelkou nebude, určitě chce, aby bylo psaní přinejmenším životním koníčkem.

Kmotr knihy Viewegh uvedl, že není lepší pocit než vydat svou první knihu. Přestože není fanouškem žánru fantasy, slíbil autorce, že si její knížku co nejdříve přečte a napíše jí, jak se mu líbila.

 

Hana Šnajdrová

Regionální koordinátorka - redaktorka

Kraj Karlovarský

Zdroj: www.kr-karlovarsky.cz

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
30