Pidifest - přehlídka studentského divadla


Pidifest 2015Pidifest 2015 - čtvrtý ročník  festivalu mladých umělců začíná ve středu 6.května tohoto roku v Pidivadle v Praze na Letné. Na přehlídce divadelních představení mladých talentů – studentů uměleckých škol - se setkají studenti z Prahy, Zlína, Teplic, ale i z Nitry. O vítězné inscenaci rozhodne odborná porota, ve které zasedne například herečka Tereza Brodská nebo ředitel divadla Komedie Vojtěch Štěpánek. Pořadatelem festivalu je Vyšší odborná škola herecká z Prahy, letos se nově do festivalu zapojili rovněž studenti ze střední školy a vyšší odborné školy umělecké tvorby Michael. Návštěvníci festivalu se tak mohou těšit nejen na divadelní inscenace, ale i na hudbu, film nebo maskérský kurz. Tématem festivalu je Městská buše.


Čtvrtý ročník divadelního festivalu PidiFest 2015 bude slavnostně zahájen ve středu 6.května  v domovském divadle VOŠ herecké v Praze na Letné, v Pidivadle. Kromě večerních soutěžních představení jej doprovodí celodenní program ve formě workshopů, nesoutěžní přehlídky a hudebních představení. O přízeň odborné a divácké poroty se budou ucházet inscenace  „Průstřel rackem“ VOŠ herecké z Prahy, „Domov můj“ v podání studentů VOŠH ze Zlína a „Meštiak Šlachticom“, kterou představí studenti konzervatoře z Nitry. Která z inscenací bude nejlepší, rozhodne porota ve složení: Tereza Brodská (herečka), Hana Doulová (herečka), Jiří Koula (redaktor portálu i-divadlo.cz), Vojtěch Štěpánek (ředitel divadla Komedie) a Martin Hřebačka (producent a pedagog ve škole Michael). Diváci budou mít možnost vyjádřit své sympatie díky ceně publika.

Celý festival je dílem našich studentů, podílejí se na přípravě, jsou pořadatelé, hostitelé, moderátoři a v neposlední řadě i herci. Získávají tak velkou zkušenost s pořádáním takto rozsáhlé akce,” vysvětluje koordinátorka PidiFestu Lucie Radimerská z VOŠ herecké v Praze. “Letos jsme k festivalu přizvali další uměleckou školu, střední a vyšší odbornou školu Michael. Do budoucna počítáme se zapojením i jiných uměleckých škol,” doplňuje Radimerská.


Pětidenní festival je otevřen všem návštěvníkům a nabídne velmi široký program. Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění přiveze do Prahy hned tři inscenace, již zmiňovaný soutěžní “Domov můj”, ale i “Rozmarné léto” a “Křest sv. Vladimíra”, která se odehraje za dobrého počasí v Letenských sadech. Speciálním hostem je Konzervatoř Teplice, která přijede s inscenací “Hudba o Červené Karkulce, která tancovala s vlky”. Domácí VOŠ herecká doplní program nesoutěžními inscenacemi “Dávno dospělí”, “Čokládové brownies se šlehačkou” a “Vlk in fabula”.

V doprovodném programu se diváci budou moci zúčastnit workshopů s filmovou tématikou, zhlédnout studentské filmy nebo si vyzkoušet práci divadelních maskérů a vlásenkářů.

Pro každý večer festivalu je připraven bohatý afterprogram. Na podiu Pidivadla večer vystřídají herce kapely Victorie a Last of my kind, vystoupení Lukáše Trněného nebo Improliga smíšených družstev ze všech přítomných škol. Poslední večer festivalu bude patřit DJ Kolis


PidiFest 2015 se koná ve dnech 6. – 10. května, podrobný program naleznete na www.pidivadlo.cz .
VOŠ herecká je soukromou vyšší odbornou školou, která nabízí studijní obory Herectví a moderování a Herectví s loutkou. Studium trvá 3 roky a úspěšní absolventi získávají titul DiS. Za více než dvacet let trvání školy ji opustila celá řada absolventů, kteří se uplatňují napříč celým kulturním spektrem. Řada bývalých studentů nalezla po absolutoriu angažmá v renomovaných pražských či regionálních divadlech (L. Špiner (cena Thálie), P. Mikeska (cena Thálie), R. Zima, T. Kostková, M. Šimůnek a další), jiní vykonávají práci hlasatelů a moderátorů na veřejnoprávních i soukromých televizních a rozhlasových stanicích. Za všechny jmenujme např. Kláru Doležalovou, Laďku Něrgešovou, Aleše Cibulku a Michaelu Jendruchovou.
Vložila: Tereza Komůrková, květen 2015
Zdroj: TZ

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2