Portál Perun

Portál pro všechny, kteří s nadanými dětmi a mládeží v oborech přírodních věd, matematiky a techniky pracují, nebo se o ně zajímají. V neposlední řadě také pro nadané nebo motivované mladé lidi se zájmem o jmenované obory.

PeRUN = Péče, Rouvoj, Uplatnění a Nadání. To je portál Perun, který vznikl v rámci projektu Systém péče o nadané v přírodních vědách realizovaného Národním institutem pro další vzdělávání.

Cíle projektu PERUN

Cílem projektu je položení základů systému pro vyhledávání, další rozvoj a uplatnění nadaných v oblasti přírodních věd v ČR. Systém by měl rozvíjet doposud úspěšné aktivity na tomto poli a vzájemně je synergizovat. To se neobejde bez zapojení všech aktérů, kteří se na současných aktivitách podílejí nebo jejichž potřeby jsou s vyhledáváním a s péčí o talenty spojeny. Jde zejména o  žáky, jejich učitele, rodiče, školy, vysoké školy, SVČ, zaměstnavatele, neziskové organizace a další.

Dalším cílem je motivovat propojení školního a mimoškolního vzdělávání, aktivit a politik na úrovni kraje či regionu s celostátní a mezinárodní úrovní.

V neposlední řadě pak je ambicí projektu zajistit sběr a třídění relevantních dat pro efektivní vyhodnocování aktivit, činností jednotlivých aktérů, politik a pro nastavení celého systému podpory a péče o nadané.

 

 

Poslední aktualizace: Tereza Komůrková, srpen 2015
Zdroj: www.talentovani.cz

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
 
 
 
 
 
 
 
5
6
7
8
9
10
11
 
 
 
 
 
 
 
12
13
14
15
16
17
18
 
 
 
 
 
 
 
19
20
21
22
23
24
25
 
 
 
 
 
 
 
26
27
28
1
2
3
4