Pracovníci ICM sdíleli své zkušenosti v Ivančicích

1. – 2. června 2015 proběhla historicky první Celostátní výměna zkušeností ICM. Organizátorem této akce bylo NICM a hostitelem se stalo SVČ Ivančice, které disponuje rozsáhlými školícími i ubytovacími možnostmi.

Pracovníci více než poloviny ICM se sjeli do Ivančic, aby vzájemně sdíleli své vědomosti, zkušenosti a dobrou praxi. Většina ze zúčastněných vystoupila s tématy, na které se jejich ICM v poslední době zaměřuje. ICM Brno ASK tak například představilo svůj projekt Finanční gramotnost pro středoškoláky, ICM Cheb a Pelhřimov metodiku skupinového poradenského programu Jak nejlépe na trh práce. ICM DDM Hl. m. Prahy sdílelo své zkušenosti s evropskou dobrovolnou službou a ICM Jindřichův Hradec s podáváním projektů do programu Erasmus+. Do problematiky sociálních dávek, sociálních služeb a sociálního poradenství zúčastněné zasvětilo ICM Jilemnice a ICM Havířov.

Část setkání byla dále věnována seznámení se s aktivitami ICM v Ivančicích, které je spojené s FrreZ klubem mládeže. Mohli jsme si vyzkoušet dabing v místním mediálním studiu, zahrát si kulečník, holandský billiard nebo různé deskové hry či jen tak posedět v „obýváku“.

Kdo chtěl upozornit na nějakou novinku, zajímavost nebo dobrý nápad, měl možnost na večerním ICM Marketu. ICM Kladno a Slaný zde například představili své InfoKity – informační balíčky z oblastí, ze kterých ICM shromažďují informace. InfoKity jsou k nalezení na webových sránkách http://www.icm-infokity.cz/ nebo i v tištěné podobě. ICM Český Brod a ICM Prostějov zas ostatním předvedli své propagační materiály. Jako jednu z netradičních aktivit, na kterých se podílelo, představilo ICM Uherské Hradiště Kuchařku tradičních pokrmů na Slovácku. ICM Třebíč představilo novou grafiku internetové časopisu pro mladé Remix.

Večer se pak plynule přenesl do neformálního posezení s občerstvením, které mohlo díky skoro letnímu počasí proběhnout venku. A výměna zkušeností tak mohla dále pokračovat i v neformálním duchu.

Celkově se setkání velmi vydařilo a účastníci se shodli na tom, že příští rok budeme celostátní výměnu zkušeností ICM opět opakovat.

 

Tým NICM

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28
29
30
31
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
1