Prázdniny: čas na knihu!

a bookPrázdniny jsou v plném proudu a s nimi pro většinu z nás i relativně více volného času. Jak s ním naložíte je jen na vás, každopádně dobrá knížka je pro opalování se na dece u moře nebo posedávání doma na zahrádce ideální volbou. Nejen že čtení zlepšuje mozek, ale může to být také skvělý relax. Stačí vybrat tu správnou knihu a dát se do čtení. :)Papírová kniha, audiokniha, e-kniha...

Kniha v elektronické podobě či nahraná jako mp3 v mobilu dnes již není žádné tabu a svět psaných příběhů se tak více přibližuje i nečtenářům. Ačkoli hmatatelná papírová kniha s vazbou má bezesporu své jedinečné kouzlo, balit si tlustou bichli do kufru na dovolenou nemusí být vždy úplně praktické. Elektronická čtečka knih je v takovém případě vítaným řešením. E-knihy dnes nabízí ke koupi řada internetových portálů, pokud se vám však nechce knihu kupovat a jste registrovaní čtenáři v některé knihovně, zkuste se informovat, zda vaše knihovna nenabízí možnost půjčení elektronických knih. V řadě knihoven je tato služba dnes již standartně k dispozici. To samé se týká také audioknih. Audioknihám se nemusíte věnovat jen v momentě, kdy zrovna neděláte nic jiného. V tom právě spočívá jejich největší výhoda. Audioknihu můžete poslouchat během cestování, v autě při řízení, na přehrávači doma při úklidu nebo kdekoli jinde. Stačí jen mít ji kde zapnout. 

Audioknihy můžete zakoupit například na těchto portálech:

https://www.audiolibrix.com/cs

https://audioteka.com/cz/

E-knihy ke koupi naleznete například zde:

https://www.ereading.cz/

https://www.ebux.cz/

Knihkupectví nebo knihovna?

Někdo rád knihy sbírá a formuje si tak vlastní sbírku v domácí knihovničce. Pokud však tuto ambici nemáte a knihu vám stačí si přečíst/poslechnout jen jednou, vyplatí se založit si členství ve veřejné knihovně. Ty se nachází ve většině měst po celé republice. Stačí si najít tu, kterou máte nejblíže a která vám vyhovuje.

Jedním z kritétií při volbě knihovny může být i příjemný vzhled jejího prostředí. Pro zajímavost se můžete podívat na deset nejkrásnějších knihoven světa dle časopisu Forbes v následujícím odkazu :) ->http://www.forbes.cz

Jakou knihu vybrat?

Knižních žánrů je nepřeberné množství. Detektivky, biografie, historické, dobrodružné, romantické, fantasy, sci-fi... zvolit si to pravé záleží už jen na vás a vašem vkusu. Číst knihy neznamená jen louskat staré klasiky jako Babičku nebo R.U.R. Zapomeňte na povinnou četbu ze školy a čtěte co vás baví a zajímá.

Tak příjemné počtení a knihomolům zdar!

 

Vložila: Simona Fialová, červenec 2018

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
30