Prezentace činnosti domů dětí a mládeže v Praze

zastávka
ZASTÁVKA VOLNÝ ČAS

Praha,1. 9. 2017 – Pražské domy dětí a mládeže vás zvou ve čtvrtek 7. září na v pořadí již čtrnáctý ročník oblíbené akce Zastávka volný čas.

Tato netradiční prezentace činnosti volnočasových organizací proběhne letos jako ostatně již mnoho let předtím na několika místech našeho hlavního města.

V příjemném prostředí Karlínského náměstí bude prezentovat svoji činnost Karlínské Spektrum DDM hl. m. Prahy. Děti si zde vyzkoušejí od 15 do 19 hodin širokou škálu volnočasových aktivit, na které se budou moci přímo na místě přihlásit, poznají lektory jednotlivých kroužků a získají podrobné informace o všem, co je zajímá. Těšit se mohou na pohádku, taneční a hudební vystoupení nejen souborů Karlínského Spektra, skákací hrad, mobilní lezeckou stěnu a skákací boty. „Soutěžící děti si rovněž odnesou domů malý dárek,“ říká jeden z organizátorů akce Jiří Tvrdoň.

Tradičním místem Zastávky volný čas je Vypich, kde na louce před Oborou Hvězda bude prezentovat od 14 do 18 hodin svoji činnost DDM Praha 6, ale také Stanice techniků DDM hl. m. Prahy. Kromě prezentace jednotlivých kroužků se děti mohou těšit na výtvarnou dílnu s malováním na obličej a výrobou záložek, orientační běh, hudební stánek, trampolínu, stolní tenis, skákací boty či ukázku 3D tiskárny. Pro děti se zájmem o sport bude připravena Florbal aréna.

Součástí programu budou ukázky činnosti policie a hasičů. Celní úřad pro hlavní město Prahu představí činnost celní správy při ochraně území České republiky proti nebezpečnému zboží, jako jsou např. drogy, zbraně, výbušniny. Součástí prezentace bude i ukázka výcviku služebních psů.

Z dalších míst, kde Zastávka volný čas proběhne, jmenujme např. náměstí Míru, kde od 14 do 17 hodin představí svoje aktivity domy dětí a mládeže Prahy 2, 3 a 4.

Vyberte si místo, které se vám líbí a jehož program vás zaujal, a přijďte strávit příjemné čtvrteční odpoledne s námi.

Vstup na akci je zdarma.

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy je největší volnočasové zařízení v České republice s tradicí od roku 1950. Pro všechny věkové kategorie nabízí přes 500 kroužků, ateliérů, kurzů a oddílů. Zaměřením pravidelných činností uspokojí i ty nejnáročnější. Poskytuje také vzdělávání pro předškoláky prostřednictvím center pro předškolní děti.  

Další jeho činností je pořádání prázdninových pobytových akcí a příměstských táborů, akcí pro širokou veřejnost, soutěží, mezinárodních a vzdělávacích aktivit. V neposlední řadě provozuje DDM hl. m. Prahy vlastní ubytovací zařízení na celkově osmi místech v Čechách.


Vložila: M. Borovská, září 2017
Zdroj: TZ DDM hl.m.Prahy

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
1
2
3
4
5