Letní instituty amerických studií

Přihlaste se k účasti na některém letním institutu amerických studií

Fulbrightova komise nabízí možnost přihlásit se k účasti na některém ze šestitýdenních institutů amerických studií, pořádaných v termínech od začátku června 2018 na vybraných amerických univerzitách.

Přehled institutů

Jednotlivé instituty obsahují zhruba měsíční, intenzivní program přednášek, seminářů, diskusí apod. na dané univerzitě, doplněný o krátkodobé i dlouhodobé exkurze (max. dva týdny) k danému tématu a o setkání s předními osobnostmi politického i kulturního života USA. Instituty neposkytují prostor pro samostatnou výzkumnou činnost, k samostatnému studiu je vyhrazeno zpravidla několik dnů z celé doby trvání institutu. Každému z účastníků bude přidělen americký školitel, který mu pomůže při zpracovávání přidělených úkolů. Účastníci mají volný přístup do univerzitních knihoven, počítačových laboratoří atd.

Z americké strany program administruje Bureau of Educational and Cultural Affairs, U.S. Department of State. Víc informací najdete na stránce Study of the United States Institutes for Scholars

Informace o institutech

Na rok 2018 jsou nabízeny tyto instituty:

Obsah grantu

Bydlení je zajištěno v areálu univerzit v jednolůžkových a nebo dvoulůžkových pokojích. Stravování je rovněž patřičně zajištěno. Vedle úhrady celého pobytu včetně cesty hradí americká strana náklady na zdravotní pojištění a poskytuje příspěvek na kulturní aktivity, nákup knih i jiných studijních materiálů i jejich zaslání zpět do domovské země.

Základní předpoklady

  • České občanství
  • Trvalý pobyt v České republice
  • Velmi dobrá znalost angličtiny

Požadavky

Vhodnými uchazeči jsou vysokoškolští pedagogové, vedoucí kateder, specialisté připravující studijní osnovy, autoři vysokoškolských (resp. středoškolských) učebnic, kteří se zabývají amerikanistikou, jsou dostatečně motivovaní a erudovaní a jejichž cílem je zabudovat nové poznatky o kultuře, společnosti, vývoji a institucích USA do své další pedagogické i odborné práce. Výborná znalost angličtiny je nutným předpokladem při podání žádosti o účast v daném institutu. Přednost budou mít uchazeči, kteří uvedou jasnou představu o tom, jak získané poznatky uplatní a neměli možnost v USA dlouhodobě pobývat či studovat.

Uzávěrka

Uzávěrka je 10. ledna 2018. 

Aktualizace: Jana Beničáková, březen 2018
 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
1
2
3
4
5