Užitečné weby

Přinášíme několik webů, na kterých lze najít zajímavé a užitečné informace.

 

Portál Absolvent UK v Praze

Naleznete zde zajímavé informace k hledání práce nebo pracovní stáže jak v ČR tak v zahraničí, informace o celoživotním vzdělávání, doktorském studijním programu nebo uznávání vzdělání ze zahraničí.

 

AIESEC

AIESEC je největší mezinárodní, nezisková, studenty plně řízená, vzdělávací organizace na světě. AIESEC sdružuje asi 18 000 studentů a čerstvých absolventů po celém světě hlavně z ekonomických a obchodních vysokých škol. V rámci České republiky, AIESEC působí na devíti vysokých školách s ekonomickým zaměřením. Hlavním celosvětovým posláním organizace AIESEC je rozvoj mladých lidí formou získávání mezinárodních zkušeností. Na stránkách naleznete příležitosti pro studenty VŠ, výměnné programy, nejžádanější zaměstnavatelé a mnoho dalšího.

 

Tvoje kariéra.cz

Je jedním z projektů AIESEC. Jedná se o portál, kde studenti mohou nalézt nabídky prestižních českých i mezinárodních firem. Počínaje pozicemi na plný či částečný úvazek, přes pozvánky na dny otevřených dveří až po nabídky diplomových prací. Mimo to, zde najdete aktuální informace o stážích v zahraničních firmách a rady pro rozvoj kariéry.

 

CAREER DAYS

Organizátorem projektu Career Days je mezinárodní organizace AIESEC. Career days jsou příležitostí pro studenty setkat se s předními zaměstnavateli, zlepšit své možnosti uplatnění na trhu práce a začít svou kariéru.

Jedná se o setkání desítek nejvýznamnějších společností působících na českém trhu a stovek studentů z více než 40 vysokých škol z celé České republiky.

 

IAESTE International

(The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience - Mezinárodní organizace pro výměnu studentů za účelem získání technické praxe) je mezinárodní, nevládní, nepolitická a nezisková organizace, která sdružuje mladé lidi bez ohledu na náboženství, národnost, barvu pleti, původu nebo pohlaví. Hlavním cílem IAESTE ČR je podporovat zvyšování úrovně odborných a jazykových znalostí studentů a absolventů. Nejvýznamnější aktivitou IAESTE je mezinárodní výměnný program. IAESTE ČR zprostředkuje každoročně zahraniční praxe pro téměř stovku studentů celé České republiky

 

IKARIERA.cz

Ikariéra je jedním z mnoha projektů IAESTE (The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience).

Na stránkách naleznete nabídky zaměstnání, nabídky studia či praxe v zahraničí, firemní profily, zajímavé články v magazínu. Můžete se také zaregistrovat do databáze, přidat svůj životopis a dát tak o sobě vědět potenciálním zaměstnavatelům.

 

CareerMarket.cz

Cílem projektu, původně vytvořeného na půdě Přírodovědecké fakulty UK, je vytvořit ucelený systém spolupráce mezi studenty, pedagogy a zaměstnavateli, a dát tak studentům přehled o možnostech jejich uplatnění po ukončení studia.

Projekt se snaží pokrýt široké spektrum možností - od stáží, přes exkurze až po rozhovor s konkrétním zaměstnavatelem. Záleží pak na jednotlivci, které formě spolupráce dá přednost. Velký důraz klade na mimopražskou oblast. K dispozici mají studenti také široké personalistické poradenství, od "kuchařky” k CV až po odborné semináře.

V roce 2006 se projekt dále rozšířil na MFF a PedF UK. Pod hlavičkou Komunikace - brána k výzkumu získal podporu i odborných profesních organizací, Hospodářské komory ČR a Svazu průmyslu a obchodu ČR.


Doprace.cz

Portál poskytující informace pro studenty včetně nabídek práce a brigád.

Jobs.cz

Portál poskytující informace pro studenty včetně nabídek práce a brigád.

 

Zdroj: jednotlivé webové stránky
Poslední aktualizace: N. Jogheeová, květen 2019

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
1
2
3
4
5