Rozhovor s Ivou Havlíčkovou z ICM Pelhřimov

 ICM Pelhřimov funguje v rámci  občanského sdružení Hodina H a poskytuje mladým lidem informace o práci, studiu, dobrovolnictví, volném čase a dalších možnostech pro mladé stejně jako další Íčka pro mládež po celé republice. A právě fotografie ICM Ivančice byla součástí druhého kola facebookové soutěže na téma "Poznej Íčko", viz. soutěž ke kampani Information right now! Young people are asking: www.facebook.com/PravoNaInformacePraveTed. My jsme si popovídali se zástupkyní  pelhřimovského ICM Ivou Havlíčkovou.


Zdravím do Pelhřimova, co mladým lidem ve vašem ICM nabízíte a o které služby je největší zájem?

Největší zájem je o informace týkající se mezinárodních příležitostí, možností brigády a práce v zahraničí a vzdělávacích aktivitách.


Jak dlouho pracuješ s dětmi a mladými? Co ti ta práce dala, ale i vzala?

S dětmi a mládeží pracuji již od studia na VŠ, v Hodině H a ICM Pelhřimov již od založení v roce 2002. Je  to práce, která má své kouzlo díky různorodosti aktivit, jedinečnosti každého dítěte, mládeže, inspirace, kterou sami do mé práce přinášejí a také příležitosti je podpořit a být svědkem jejich rozvoje a dosahování mladých i velkých úspěchů.


Jaké akce pro mladé jste tento rok už uspořádali a co máte ještě v plánu?

Uspořádali jsem celou řadu workshopů, prezentací, besed, soutěží, na  pátek 8. 6. 2012 jsem připravili akci Region tančí, která je také oslavou desetiletého výročí Hodina H a IMC Pelhřimov, na které vystoupil mimojiné Petr Kotvald.

 

Co pro tebe znamená kampaň „Information Right Now! Young people are asking“?

Kampaň „Information Right Now! Young people are asking“ pro mě znamená příležitost poukázat na právo mladých an informace a zviditelnit nabídku ICM.


Ve středu 16. 5. 2022 proběhl celoevropský happening ke kampani Information right now! Young people are asking aneb Právo na informace právě teď,  které zúčastnilo se i pelhřimovské ICM. Jak celá akce probíhala?

Zdravé město Pelhřimov se ve středu 16. 5. 2012 připojilo k celoevropské kampani „Information right now! Young people are asking“. V ulicích města Pelhřimov a na náměstí probíhala kampaň k právu mladých lidí na informace, kterou pořádalo Informační centrum pro mládež Pelhřimov - Hodina H se zapojením zahraničních dobrovolníků na Evropské dobrovolné službě. Tato akce byla jednou z aktivit, které probíhaly po celé Evropě. Mladí lidé i veřejnost byli informováni o právu na informace, informačním systému pro mládež, nabídce a službách Informačního centra pro mládež, informacích týkajících se život mladých lidí jako například studium, práce, dobrovolnictví nebo cestování u nás i zahraničí.

Fotky z Evropského dne informací najdete na: http://www.flickr.com/photos/hodinah/sets/72157629774132344/

 

Kateřina Mydlářová, červen 2012

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
1
2
3
4
5