Safer Party Tour 2008

Safer Party Tour 2008 se úspěšně rozvíjí. Aktivity v rámci tohoto projektu byly nabízeny na festivalech United Islands of Prague a rock for people. Další akce s logem Safer Party se konají na festivalu Creamfields 12.7.2008, Colours of Ostrava 13.7.2008, Mighty Sounds (18. - 20.7.2008), Sázavafest (1. - 3. 8.2008), Hrad House 9.8.2008, Summer of Love 16.8.2008 a Hip Hop Kemp (22. - 24. 8. 2008).

Rozhovor o Safer Party na stanici Radio1 se vysílá ve středu 9. 7. ve 14:00 hodin.

 
 
Safer Party Tour 2008 je iniciativa nestátních neziskových organizací, které se zabývají terénní prací na taneční scéně. Spojily své síly k realizaci projektu, který podpořila i Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky; jedním z realizátorů projektu je Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti. Koordinátorem je o.s. Chilli.org. V rámci projektu byly zřízeny speciální webové stránky s informací, na kterých festivalech budou k dispozici informační stánky s možností odpočinku a rozhovoru s terénními pracovníky; obsahují i spolehlivé a jasné informace o drogách a informace jak omezit riziko v případě užití drogy.
Organizace sdružené v Safer Party Tour zajišťují na těchto festivalech informační stánek se specifickým servisem připraveným podle potřeb příznivců elektronické taneční hudby. K dispozici pro každého návštěvníka největších letních hudebních festivalů na území ČR tak jsouletáky s různorodými tématy: minimalizace rizik užívání legálních či ilegálních drog, všeobecné informace o psychoaktivních substancích, nebezpečí míchání různých drog navzájem; účastníci mají taképříležitost k rozhovoru s terénním pracovníkem na jakékoliv téma týkající se rizik nočního života, včetně zásad bezpečného sexu.
Všechny služby jsou poskytovány zdarma a anonymně.
Hlavním cílem Safer Party Tour 2008 je poskytování objektivních informací o legálních i ilegálních psychoaktivních látkách způsobem a formou přijatelnou pro mladé lidi, v prostředí kde problémy spojené s konzumací drog často vznikají. Informace popisují jak substance samotné, tak jejich krátkodobé a dlouhodobé účinky, postupy minimalizace rizik při užití a trestněprávní souvislosti konzumace drog.
Projekt dále, podle toho jaké organizace jej na dané akci zastupují, nabízí například útulný chillout s vitamínovým servisem a poradenskou péčí (Chilli.org) a/nebo informace o aktuální hladině alkoholu v krvi, jaká rizika z toho vyplývají a o času, kdy hladina alkoholu klesne na nulu (Promile.info). V případě jakýchkoliv krizových situací z důvodů psychických – stavy nezvladatelné úzkosti, strachu, paniky či zmatenosti slangově označované jako „bad trip“ - nebo z důvodů fyzických - tělesná zranění, nevolnost, omdlévání, dehydratace - zde účastník hudebního festivalu najde přátelskou pomoc a profesionální podporu (Sdružení Podané ruce).
Propagaci zajišťují mediální partneři - vydavatelství magazínů pro mladé lidi Xpublishing, server Techno.cz a hudební stanice Radio 1.
Projekt Safer Party Tour také obsahuje aktivity vedoucí ke zmapování situace v prostředí noční zábavy cílené na monitoring a analýzu užívání drog v prostředí noční zábavy, analýzu potřeb, analýzu nabídky služeb poskytovaných v této oblasti a z dlouhodobého hlediska i evaluace poskytovaných služeb.
 
 
 
Zdroj: internet
Datum: 8.7.2008
Vložila: Gabriela Žemličková

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2