Slováci studují v Čechách, Češi, běžte na Slovensko!

Studium na slovenské vysoké škole pro vás neznamená změnu studijního režimu ani vyšší finanční výdaje. Mezi Českou a Slovenskou republikou totiž stále platí vzájemná dohoda o uznávání vysokoškolských titulů a neplacení školného.

Moraváci, neváhejte!

Pokud zrovna přemýšlíte, kam jít na školu, zvažte i vysoké školy na Slovensku. Tato možnost nejspíš zaujme zejména studenty z Moravy, kteří mají na Slovensko nejblíže. V dnešní době je studium na Slovensku bráno jako studium v zahraničí, i když někteří z nás si to ještě pamatují jinak. Vysokoškolští studenti ještě dobře rozumí "po slovensky", tak proč toho nevyužít? Mladší ročníky už možná tuto výhodu mít nebudou. Váš potenciální zaměstnavatel jistě rád uvidí, že máte v životopisu zkušenosti nabyté v zahraničí.

Systém vysokých škol na Slovensku je stejný jako u nás. Existují školy státní i soukromé a studium denní nebo distanční. Slovenské vysoké školy mnohdy s českými (a nejen českými) školami spolupracují, nabízí zahraniční pobyty a různá stipendia. 

Podejte si přihlášku

Prvním krokem k úspěšnému studiu na Slovensku je výběr školy a podání přihlášky. Někde je možno se přihlásit online, jinde musíte poslat přihlášku poštou. 

Pojďme si tedy představit některé univerzity na Slovensku.

Univerzita Mateje Bela v Bánské Bystřici.

http://www.umb.sk/
Studium je možné na Fakultě humanitních a přírodních věd, Fakultě pedagogické a filozofické. Univerzita nabízí širokou škálu akreditovaných studijních programů. Je zde možnost studovat i v cizích jazycích, zejména v angličtině.

Žilinská univerzita

http://www.utc.sk/
Známá slovenská univerzita nabízí studium především v oborech technického směru, čemuž odpovídají i fakulty (Strojírenská nebo Dopravy a spojů). Tato škola byla kdysi přestěhována z Prahy do Žiliny. Nabízí některé jedinečné obory, které v Česku studovat nelze. Pro více informací o studijních oborech se podívejte na webové stránky.

Katolická univerzita v Ružomberku

http://www.ku.sk/

Studium na této na pohled krásné vysoké škole je v katolickém duchu. To by vás ale nemělo odradit, škola je to jako každá jiná a nabízí zajímavé studijní obory na Pedagogické, Filozofické, Teologické a Zdravotnické fakultě.

Univerzita Komenského v Bratislavě

http://www.uniba.sk/
Tato nejstarší slovenská univerzita vznikla v roce 1919. Dá se na ní studovat snad opravdu všechno. Jen se podívejte sami.

Univerzita veterinárního lékařství v Košicích

http://www.uvm.sk/

Chcete-li se stát veterinářem, je to to správné místo! Univerzita má i svůj jezdecký areál a můžete se věnovat spoustě jiných aktivit, které vás dobře připraví na budoucí zaměstnání.

Vysokých škol je na Slovensku samozřejmě mnohem více. Pokud vás zaujala možnost studia na slovenské vysoké škole, podívejte se na vyhledávače slovenských škol.

 
 
Zdroj: http://academica.centrum.cz/studium/clanek.phtml?id=1616 - stránky byly zrušeny
Poslední aktualizace: Jana Beničáková, březen 2018

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
1
2
3
4
5