Soběslavskou růži si odvezli přespolní.

soběslavV nedávných dnech proběhl v Soběslavi již 16.ročník tradiční soutěže odborných učilišť a praktických škol ve vazbě a aranžování květin spojené s výstavou soutěžních prací. Zúčastnilo se jí 24 soutěžících z osmi škol z celé republiky. Kdo byl nejúspěšnější?

 

Letošní ročník byl tematicky zaměřen na svatební téma - úkolem soutěžících bylo vyrobit svatební kytici ve formě převislé kapky, květinový polštářek na prstýnky a fantazii nekladoucí meze panel na téma „Co Bůh spojil, člověk nerozlučuj." Kromě soutěže jednotlivců, proběhla i soutěž tříčlenných družstev.  První příčku v této soutěži obsadilo družstvo Odborného učiliště Kunice, druhou Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Třešť a třetí ocenění putovalo do Prahy na Střední odbornou školu stavební a zahradnickou. A v jednotlivcích? I zde dominovali zástupci škol oceněných i v soutěži družstev. Nejúspěšnější „výpravou" se tak stali zástupci  Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Třešť. I proto, že celkově v soutěži jednotlivců obsadili  první a třetí místo díky Lucii Pískačové, respektive Martiny Hodašové. Stříbrnou medaili si ze soutěže jednotlivců odnesl jeden ze tří mužských zástupců v soutěži - Michal Verbíř z Odborného učiliště Kunice.  A domácí? Umístili se těsně pod stupínky vítězů - v soutěži jednotlivců  Petra Brabcová v kategorii Panel a jen o jedno horší místečko obsadili v soutěži  družstev.

Zajímají Vás zahradnické práce se zaměřením  práce květinářské aranžérské, zajímáte se o řemeslné obory - šití oděvů, práce zednické, truhlářské, kuchařské či pečovatelské práce?  Anebo o nově otevíraný obor práce cukrářské ? 

„Mrkněte" na  web  Odborného učiliště Soběslav, kde získáte bližší informace. Přijímací zkoušky na tuto školu nekonají.

 Václav Pavlík

Regionální koordinátor / redaktor

Kraj Jihočeský

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25
26
27
28
29
30
1
 
 
 
 
 
 
 
2
3
4
5
6
7
8
 
 
 
 
 
 
 
9
10
11
12
13
14
15
 
 
 
 
 
 
 
16
17
18
19
20
21
22
 
 
 
 
 
 
 
23
24
25
26
27
28
29
 
 
 
 
 
 
 
30
31
1
2
3
4
5