Stipendijní pobyty na základě mezinárodních smluv 2017/2018

studium v zahraničíAkademická informační agentura (AIA) na svých stránkách každoročně zveřejňuje nabídku stipendijních pobytů na základě mezinárodních smluv.

Následující informace se vztahují ke stipendijním pobytům na základě mezinárodních smluv, které se budou realizovat v akademickém roce 2018 / 2019.

 

STIPENDIJNÍ POBYTY NA ZÁKLADĚ MEZINÁRODNÍCH SMLUV  jsou nabízeny studentům/studentkám a akademickým pracovníkům/pracovnicím veřejných vysokých škol v ČR, a to ve dvou skupinách podle způsobu přidělování, který stanoví Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT):

 rozpis kvót  - stipendijní  místa do konkrétních zemí, která MŠMT přidělí pro daný akademický rok přímo jednotlivým vybraným veřejným vysokým školám v ČR. O tato stipendijní místa se mohou ucházet pouze zájemci/zájemkyně z daných škol.  "Návrh na vyslání / Žádost o přiznání stipendia" podávají prostřednictvím rektorátů.

  výběrová řízení   - o stipendijní místa do zemí v této skupině se mohou ucházet zájemci/zájemkyně ze všech veřejných vysokých škol v ČR.  "Návrh na vyslání / Žádost o přiznání stipendia" podávají prostřednictvím AIA.

 Nabídka není specifikována na konkrétní zahraniční vysoké školy. Předpokládá se, že si uchazeči/uchazečky v souvislosti se svým studijním oborem sami vyhledají kontakty, o které mají zájem.

Délka pobytu, počet míst, požadavky na uchazeče/uchazečky apod. vyplývají z mezinárodních (bilaterálních) smluv, na jejichž základě jsou tyto stipendijní pobyty České republice nabízeny.

 Celá nabídka stipendijních pobytů na základě mezinárodních smluv včetně případných změn, pokud k nim v průběhu roku dojde (v návaznosti na zdroj informací – MŠMT), je zveřejněna (zde) na Internetu: 

www.zahranici-stipendium.cz, resphttp://www.dzs.cz/cz/akademicka-informacni-agentura/

 

Podrobnější informace naleznete na stránkách AIA.

 

Zdroj: www.dzs.cz
Aktualizace: Jana Beničáková, březen 2018

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2