Studium v USA bezplatně

|

Nemůžete si dovolit platit drahé školné na prestižních amerických "college"? Už osm z nich vaše finanční situace nezajímá a pokud se už rozhodnou vás přijmout, poskytnou vám veškeré nutné dofinancování. Jelikož si mohou dovolit být při přijímacím řízení "slepé" k vaší schopnosti studium hradit, říká se tomuto postupu "need-blind admission".
Při "need-blind admission" vysoká škola u přijímacího řízení do bakalářského programu zvažuje pouze kvalitu kandidáta a to, zda chce konkrétní typ studenta v přijímaném ročníku mít.

Jelikož je tato politika pro školy finančně velmi náročná, mohou si ji dovolit pouze školy bohaté, které mají na takovou štědrost dostatek zdrojů, např. vybraných od absolventů.

Je jasné, že na školy nabízející tento typ pomoci se hlásí velké množství kandidátů a jedná se o školy z nejvýběrovějších. Přijímají obvykle jen několik procent z uchazečů, z nichž se slovem "kvalitní" dá jistě označit většina.

"Need-blind admission" pro zahraniční studenty uplatňuje Harvard, Princeton, Yale, Williams, Middlebury, MIT, Dartmouth a nově také Amherst.

Školy většinou uplatňovaly systém need-blinde pouze na Americké studenty. Níže uvedené univerzity takto zvýhodňují i studenty zahraničíní.


"Slepota" některých škol k finanční situaci studenta nabízí šanci všem talentovaným, cílevědomým a pracovitým studentům, protože odstraňuje jednu ze zásadních překážek studia na prestižní americké univerzitě - nutnost mít na účtu dostatek peněz. Na školy uplatňující tuto politiku je však nesmírně těžké se dostat a tak je tato možnost vyhrazena pouze těm nejlepším a pro školu nejzajímavějším kandidátům.

 
Seznam škol s "need-blind admission" pro zahraniční studenty:
  1. MIT, Massachusetts Institute of Technology, Massachusetts
  2. Harvard University, Massachusetts
  3. Princeton University, New Jersey
  4. Yale University, Connecticut
  5. Williams College, Massachusetts
  6. Middlebury College, Vermont
  7. Dartmouth College, New Hampshire
  8. Amherst College, Massachusetts
 
 
Poslední aktualizace: Jana Beničáková, březen 2018

Vytisknout stránku

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
1
2
3
4
5