Tipy pro hledání brigády

V tomto článku najdete rady, které určitě uvítáte při hledání brigády.

 

Jednorázové brigády vypsané firmami bývají většinou hned obsazené. Pokud vás tedy zaujme nějaký sezónní inzerát typu „hledáme brigádníka na pozici plavčíka“, jednejte rychle.

Nejvýhodnější je zaregistrovat se u agentury, která brigády poskytuje, protože přednostně se využívá pracovníků, s nimiž má dobré zkušenosti.

Nejvíce volných míst je v současné době na pokladnách v supermarketech, v oblasti doplňování zboží, v zahradnictvích, na recepcích anebo v činnostech spojených s pořádáním letních festivalů a cestovním ruchem.

Je dobré mít nějakou předchozí zkušenost v oblasti, o kterou se zajímáte.

Než posílat životopis, je lepší obejít si firmy osobně. Přímo na místě se tak můžete s potencionálním zaměstnavatelem domluvit na podmínkách, které by vyhovovaly jak jemu, tak i vám.

Pokud se k nějaké dobré brigádě dostanete, dělejte práci svědomitě a pečlivě, protože se může stát, že vám bude posléze nabídnut i hlavní pracovní poměr.

Doporučuje se chodit na brigádu pravidelně - celoročně. Pracovník s praxí, který svému oboru již rozumí a ve firmě je zběhlý, se pro zaměstnavatele stává přínosnějším, než sezonní pracovník.

Pokud si brigádu najdete sami, prověřte si danou firmu před tím, než podepíšete smlouvu. Můžete se podívat třeba na výpis z obchodního rejstříku přes www.justice.cz.

Jestli budete brigádu hledat přes personální agenturu, podívejte se nejprve, zdali je solidní. Seznam registrovaných agentur najdete na webu ministerstva práce a sociálních věcí.

Hlavně platí, že čím dřív začnete hledat, tím lépe!

 

Typy dohod:

Dohoda o pracovní činnosti

Dohoda o provedení práce

 

Zdroj: idnes.cz
Poslední aktualizace: N. Jogheeová, červen 2019

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
1