Titul Miss Academia 2011 získala studentka z UJAKu

 Dvacetiletá studentka Sociální a mediální komunikace Pavlína Kadlecová je čerstvou držitelkou titulu Miss Academia 2011: stala se tak nejkrásnější a nejchytřejší vysokoškolačkou Česka.

Miss Academia měla oproti ostatním soutěžím krásy, v nichž Pavlína Kadlecová již dříve úspěšně soutěžila, jedno podstatné specifikum: ještě před osobním pohovorem a promenádou v plavkách musely soutěžící vyplnit vědomostní test.

 

Miss se společenským přehledem

„Testy byly hodně podobné testům Scio. Poměrně jistá jsem si byla v otázkách z oblasti češtiny, politiky a umění, naopak matematiku jsem občas tipovala," přiznává nová Miss Academia. Dobrou průpravou ke zvládnutí testů byly podle jejích slov také analýzy a rozbory textů, jimž se věnovala v prvním ročníku svého vysokoškolského studia.

Právě od studia si Pavlína Kadlecová slibuje zejména praktickou přípravu, získání kontaktů nebo eventuální navázání spolupráce s budoucím zaměstnavatelem. Ráda by se věnovala televiznímu zpravodajství nebo moderování, zajímavá by pro ni však byla i práce PR manažerky.

 

Praxe spolu se studiem

 „Jsem exhibicionistka a baví mě společnost, takže volba oboru Sociální a mediální komunikace pro mě byla logická," vysvětluje Pavlína Kadlecová. Ze studijních předmětů ji zaujala zejména rétorika, kterou chce zúročit při přípravě na roli hlasatelky zpravodajství.

Praktické zkušenosti však sbírá již nyní, vedle studia pracuje jako obchodní manažerka u společnosti, která se zabývá mobilní OOH inzercí.  „V první řadě však chci ukončit bakalářské studium UJAK a pokračovat na magisterské, zároveň si však dobře uvědomuji, že dobrou pozici lze bez praxe v dnešní době jen těžko získat," uzavírá nová Miss Academia Pavlína Kadlecová.

 

 

Pavlína Kadlecová pochází z Prostějova. Kromě studia a práce v reklamní agentuře se zabývá modellingem, fotomodellingem a hostessingem. Ráda tančí, cestuje a chodí do kina. Kromě Miss Academia získala například titul Miss Sympatie v soutěži Miss Léto 2010 a cenu za nejlepší volnou disciplínu, Miss Špindl 2009 a byla finalistkou Miss Východní Čechy 2010.

 

Autor: Jan Červenka, UJAK

Přidala: A.Náglová, 14.4. 2011.

 

 

 

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
1