Trojí letní soutěžení v Městské knihovně v Praze

knihyPrázdniny jsou nejen časem, kdy se bere do ruky to správné letní čtení, ale také časem, kdy můžete popustit uzdu svojí fantazii. Tábory a jiné letní pobyty nás přesvědčí, že maska faraona se dá vyrobit i z pasty na zuby, hliníkové lžíce, ešusu a rákosí, a že nejlepší divadlo se hraje s tím „špejlovým", vyrobeným v období dešťů. Pro všechny, kteří jsou kreativní a soutěživí zároveň, knihovna připravila letní aktivity, které potěší i pobaví.

Fantastická instalace je soutěž pro ty, kteří mají svoji oblíbenou scénu z knihy či filmu žánru sci-fi, fantasy či hororu, a tu vidí jasně před očima. Stačí jen najít pěknou písečnou pláž, sehnat pár fremenů a písečný červ už se objeví sám. Jenom nezapomenout stisknout spoušť! Uzávěrka soutěže je 10. září, soutěžní snímky se posílají na adresu knihovna@mlp.cz a výherci budou odměněni na festivalu sci-fi a fantasy CONiáš.

Pro fanoušky edic Děsivé dějiny a Děsivá věda je v knihovnách připravena Děsivě děsná soutěž v podobě čtyř snadných soutěžních otázek. Otázky jsou dostupné až do konce září na každé pobočce Městské knihovny v Praze a autoři správných odpovědí budou odměněni knihami ze zmíněných edic nakladatelství Egmont.

Cestovatelé se pak mohou zapojit do prázdninového posílání fotografií sebe sama či rodinných příslušníků před zahraničními knihovnami. Těšíme se na snímky knihoven z destinací exotických i těch, co máme za humny. Snímky posílejte na knihovna@mlp.cz do 10. září, knihovna je pak zveřejní v galerii na své facebookové stránce www.facebook.com/knihovna.

Více informací o všech akcích a podmínky účasti na www.mlp.cz.

Pozor! Až do 28. srpna mají pobočky Městské knihovny v Praze otevřeno podle prázdninové otevírací doby. Informace o všech změnách jsou přístupné z www.mlp.cz.

 

Vložila: L. Odvárková, červenec 2011
Zdroj: TZ Městské knihovny v Praze, www.mlp.cz
 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2