Ubytování a stravování na Šumavě bude mít vlastní ekoznačku

Šumava - originální produktNa Šumavě se od začátku roku 2008 rozbíhá značení služeb. U pensionů, hotelů, ubytování v soukromí, kempů či restaurací se můžete setkat s regionální ekoznačkou Šumava - originální produkt. Touto značkou, která vznikla původně pro šumavské výrobky, se nyní certifikují také služby, a to prozatím dva produkty cestovního ruchu – ubytování a stravování.

 

Regionální ekoznačka zákazníkovi garantuje, že navštívil zařízení, které prošlo procesem certifikace. Základní podmínkou certifikace je, že se zařízení musí nacházet na území regionu Šumava. Certifikované zařízení musí být také:

  • kvalitní z hlediska plnění zákonných předpisů, ale i spokojenosti zákazníků,
  • šetrné vůči přírodě a životnímu prostředí
  • jedinečné ve vztahu k Šumavě

Poslední z kritérií znamená, že provozovatel zařízení poskytuje hostům aktuální informace o regionu a budova zařízení nenarušuje krajinný ráz. Dále provozovatel může naplnit kritérium jedinečnosti několika dalšími způsoby. Například tím, že přispívá k zachování místních tradic, nabízí vlastní doprovodné aktivity zaměřené na Šumavu, podporuje výrobky se značkou Šumava - originální produkt, podporuje socioekonomický rozvoj regionu, má své sídlo v regionu, šetří životní prostředí Šumavy ekologickým způsobem vytápění, nabízí dětský koutek či bezbariérový přístup nebo je jeho služba nadstandardně kvalitní a dobře reprezentuje Šumavu. Stravovací zařízení nabízí minimálně 3 druhy starošumavských pokrmů po celou dobu, kdy je otevřeno pro veřejnost.

Značení regionálních služeb navazuje na certifikaci regionálních výrobků, které zdůrazňují vazbu na místo svého původu. V současné době je značení místních výrobků zavedeno v devíti oblastech – Krkonoše, Šumava, Beskydy, Moravský kras, Orlické hory, Vysočina, Górolsko Swoboda (Jablunkovsko), Moravské Kravařsko (Poodří) a Polabí.

 

Zdroj a více informací na: www.regionalni-znacky.cz, domaci-vyrobky.cz

Odkazy dostupné 15. 7. 2010

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2