V Praze dnes začne mezinárodní filmový festival Febiofest

V Praze dnes začne mezinárodní filmový festival FebiofestVe Smetanově síni Obecního domu v Praze bude dnes zahájen mezinárodní filmový festival Praha - Febiofest. Jeho 23. ročník uvede do 25. března a pak v regionech 150 filmů z 56 zemí. Součástí večera bude předání cen Kristián za přínos světové kinematografii. Převezmou je slovenská herečka Emília Vášáryová, italský režisér, scenárista a herec Marco Bellocchio a španělská herečka Carmen Mauraová.

Zvaní hosté pak v české předpremiéře zhlédnou britsko-americké drama Carol s Cate Blanchettovou a Rooney Maraovou v hlavních rolích.

Ceny Kristián budou letos uděleny ještě dvěma zahraničním hostům. Při zakončení ji dostane britský scenárista Peter Morgan, během přehlídky bude udělena skotskému herci Peteru Mullanovi.

Loňského ročníku Febiofestu, který se konal především v multikině CineStar Praha – Anděl a následně jako Regionální ozvěny Febiofestu v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Pardubicích, Liberci, Mladé Boleslavi, Plzni, Brně, Olomouci, Děčíně, Karlových Varech, Mikulově, Karviné, Jihlavě a Zlíně, se zúčastnilo více než 68 tisíc návštěvníků, což je o několik set více než v předchozím roce. 

FEBIOFEST byl založen v roce 1993 nezávislou filmovou a televizní společností FEBIO. Začínal jako akce pořádaná téměř bez peněz, ale s nadšením pro přátele a filmové fanoušky, se během let proměnil ve velký filmový festival, který si ale stále zachovává svůj původní profil a cíl: všechno pro diváka.

Febiofest, situovaný do multiplexu Cinestar Anděl na pražském Smíchově, garantuje ve všech 12 kinosálech výjimečnou technickou kvalitu promítání pro všechny formáty, stejně jako dokonalé pohodlí pro festivalové diváky. Navíc nabízí bohatý hudební doprovodný program.

 

 

 

 

Vložila: Dana, březen 2016
Zdroj: www.ceskenoviny.cz, www.febiofest.cz

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
1
2
3
4
5