Velmi mladá „…sátnice“ bude slavit.

copNedávno při jisté příležitosti éterem zazněla jedna prověřená pravda - mládí je stav duše, není rozhodující co vám ukazuje kalendář. Jistě i sami znáte „staré" ...náctileté a „mladé" ...sátníky. Tato životní zkušenost zcela konkrétně „sedí"  na jednotlivce a jejich prostřednictvím  i na instituce, v nichž pracují. Velmi mladou ...sátnící  připomínající si v současnosti  kulatiny je VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA, STŘEDNÍ ŠKOLA, CENTRUM ODBORNÉ PŘÍPRAVY Sezimovo Ústí.

 

Je tomu již 70 let, kdy se začala psát historie této školy. A je-li škola dislokována v Sezimově Ústí evokuje samotný název města odpověď na otázku, kdože stál zde stál u zrodu strojírenského školství. Jméno Baťa. Díky iniciativě tohoto význačného českého podnikatele  v Sezimově Ústí vznikla v roce 1939 soukromá Baťova škola práce, Mistrovská škola a Průmyslová  škola. Původně byla svázána pupeční šňůrou se zdejším Baťovým podnikem - Kovosvitem.  A i dlouho poté, kdy se různě měnilo vlastnictví tohoto podniku. Dnes již to ale není tak docela pravda, kdo dále rozkvétá je strojírenské, lépe řečeno technické školství. Hlavní činností školy je poskytování středního vzdělání ve Střední odborné škole a Vyšší odborné škole ve vzdělávacích programech  informatika, strojírenství, elektrotechnika, mechatronika a ekonomika. A nejen to. Škola plní i úkoly konzultačního střediska a fakultní školy Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, kde se připravují učitelé odborných předmětů a odborného výcviku, vychovatelé středních škol a učilišť jihočeského regionu. Je i společným  pracovištěm  Fakulty strojní a Fakulty elektrotechnické ČVUT Praha, kde se v rámci zavedení paralelního 1.ročníku řádného magisterského studia ČVUT připravuje přes 40 studentů, především z jihočeského regionu

Plní i úkoly konzultačního střediska Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity Praha, která realizuje na COP již třetím rokem bakalářské a magisterské studijní programy Veřejná správa a regionální rozvoj a Podnikání a administrativa.

Jelikož je škola komplexní vzdělávací institucí, nabízí i programy celoživotního učení nejen pro své absolventy, ale i pro další zájemce všech věkových skupin. V současné době nabízí škola různé rekvalifikační, kvalifikační a specializační kurzy, školení a semináře a to nejen pro úřady práce, ale též pro podnikatelskou sféru.

Samozřejmostí je, že veškeré vzdělávací a další aktivity školy jsou komplexně zabezpečeny.  Teoretické i praktické vyučování je realizováno v modernizovaných prostorách školy, studentům jsou k dispozici učebny výpočetní techniky, laboratoř automatizace a elektroniky. Celodenní stravování je pro studenty  zabezpečeno ve vlastní školní jídelně  přímo v budově školy. Ubytování je nabízeno v dobře vybavených domovech mládeže ve 2 a 3 lůžkových pokojích.

Zaujaly Vás některé informace o této škole? Chtěli by jste zde studovat? Není nic lehčího, než se třeba přijít informovat  přímo do školy každou středu od 7-16:00 hod. v období od října do února. Mimo tyto dny po telefonické domluvě na telefonních číslech 381 407 201 nebo 381 407 202. Samozřejmě Vám více napoví i webové stránky - www.copsu.cz.  Zde se dozvíte více  i o přijímacích  zkouškách  pro 1.kolo přijímacího řízení, které se uskuteční 22 a 23.dubna 2010.  Žáci a uchazeči přihlášení na tříleté učební obory a čtyřleté studijní obory přijímací zkoušku nekonají.

Přijímací zkoušky denního nástavbového studia oborů Elektrotechnika a Podnikání se uskuteční 3 a 4.května 2010 formou řízeného rozhovoru o problematice vystudovaného oboru s vylosovanými náměty.

Přijímací řízení  Vyšší odborné školy oboru Elektrotechnika-mechatronické systémy se uskuteční 17.června 2010 formou pohovoru.

A kdy si konkrétně  stávající i bývalí studenti, pedagogičtí i další pracovníci školy a nejširší veřejnost formálně připomenou historii školy a společně neformálně oslaví kulaté narozeniny? Bude to 13.ledna 2010.  

Václav Pavlík

Regionální koordinátor / redaktor

Kraj Jihočeský

 Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2