Vyzkoušejte aplikaci Nepanikař, která pomáhá při psychických problémech!

Studenti Vysokého učeního technického v Brně navrhli první českou mobilní aplikaci, která pomáhá při psychických problémech.


Za touto aplikací stojí studentka biomedicíny Veronika Kamenská z FEKT VUT a Aleš Řezáč s Tomášem Chlubnou z FIT VUT v Brně. Aplikaci vyvíjeli s podporou psychologů a psychiatrů. Pomoci může i zdravým lidem v náročných životních situacích. Mobilní aplikace Nepanikař chce lidem s psychickými obtížemi poskytnout efektivní první pomoc.  

Aplikace nabízí pět základních modulů, které instruují, co dělat, když člověka zastihne silná úzkost, deprese nebo myšlenky vedoucí k sebepoškozování či sebevraždě. Najdete zde také důležité kontakty na odbornou pomoc. Můžete si spočítat matematický příklad, provést dechové cvičení či připravit si záchranný plán pro depresivní ataku.

Jedná se o první aplikaci v českém jazyce tohoto druhu. Aplikace je pro všechny dostupná zdarmafunguje jak v operačním systému Android, tak i pro telefony s iOS. Jejímu uvedení pomohla nezisková organizace Nevypusť duši, která seznamuje učitele a studenty SŠ s aplikací na workshopech zaměřených na osvětu duševních poruch. 

O jednotlivých modulech (deprese, úzkost/panika, počítání, chci si ublížit, myšlenky na sebevraždu, kontakty na pomoc) si více můžete přečíst zde.

Sledujte novinky přímo na Facebooku! O aplikaci Nepanikař můžete shlédnout také několik videí na Youtube!

Zdroj: zvut.czplay.google.com

Vložila: Lucie Turzová, září 2019

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2