Vyzkoušejte si práci novináře na festivalu Všemi směry

všemi směryVrhněte se do mediálního kolotoče a prožijte jeden den v kůži novináře. Poznejte radosti a starosti redaktorů, reportérů nebo třeba komentátorů. Studenti Vyšší odborné školy publicistiky vám přiblíží, co obnáší novinářské řemeslo. Naučí vás, jak přesvědčit zdroj ke spolupráci. Ukáží vám, jak rozpoznat nepoctivého informátora. Prozradí vám tajemství reportáže. Poskytnou vám prostor k tomu, abyste za pomoci profesionálů z oboru zjistili, kolik publicisty ve vás je a společně se zamyslili nad tím, o čem stojí za to psát, mluvit nebo natáčet.

Promítat se budou ukázky výjimečné novinářské práce, které doprovodí besedy s výjimečnými lidmi. Představí se vám literární, fotografická, rozhlasová, audiovizuální a novinářská tvorba studentů. Budete moci zhlédnout divadelní představení a poslechnout si vystoupení energické indie-rockové kapely.

Účast přislíbili: spisovatel a spoluautor petice proti bulváru Michal Viewegh, šéfredaktor Lidových novin Dalibor Balšínek, moderátor a tiskový mluvčí Stanislav Brunclík, moderátorka Martina Kociánová, novinářka a moderátorka Veronika Sedláčková, redaktoři týdeníku Respekt Jaroslav Spurný a Kateřina Šafaříková, herec, hudebník a moderátor Pavel Anděl, zahraniční zpravodajka Mediafaxu Alina Holušová, šéfredaktor týdeníku SPY Pavel Novotný, sportovní komentátoři Tomáš Zetek a Jan Smetana, reportér televize Nova Martin Vencl, mediální poradce Jan Kubáček, redaktor České pozice Petr Matějček, reportérka České televize Aneta Vojtěchová, sportovní redaktor deníku Právo Martin Kézr, dokumentaristka Linda Jablonská se štábem občanského sdružení Inventura, malíř a spisovatel Václav Vokolek, člen České pirátské strany a mluvčí projektu PirateLeaks Jakub Michálek, hlasová poradkyně Zdena Fléglová, psycholožka Petra Mašková, obávaní češtináři Jiřina Miklušáková a Jan Joneš, divadelní soubor Improvariace a HarOLD, hudební kapela The Roads a další.

 

Směřování festivalu Všemi směry

Posláním festivalu Všemi směry je snaha nabídnout veřejnosti příležitost k přemýšlení o kvalitě obsahů médií a o místu médií a komunikace v našich životech. Všemi směry je festival nezávislé publicistiky pořádaný studenty VOŠP se supervizí pedagogů VOŠP. Jeho realizace připadá již tradičně na jaro a místem konání je město Praha. Určen je zejména pro studenty středních škol, studenty vysokých škol, jejich přátele, novinářskou obec a kohokoli, komu není lhostejný mediální svět kolem nás a v nás.

Tvůrci chtějí vytvořit publicistický festival se silnou a dlouholetou tradicí, jehož vizí bude vytvářet veřejný prostor pro debatu o tom, co která média našim životům přinášejí či co z nich ubírají. Akce festivalu chtějí vytvořit prostor pro sdílení zkušeností, rozvoj vědomostí a fantazie, tvůrčí radosti a snad i nadšení, což by mělo vést k obohacení všech zúčastněných. Festival Všemi směry si klade za cíl naučit praktickou zkušeností studenty VOŠP odpovědné spolupráci a komunikaci s širokou veřejností. Chce iniciovat diskuzi mezi odborníky i laiky nad současnými i nadčasovými tématy a kultivovat povědomí odborné a laické veřejnosti, jakož i studentů středních a vysokých škol.

 

Stránky festivalu zde

 

Všemi směry 2011 - Festival nezávislé publicistiky

Rock Café

7. dubna 2011

Od 10.00 hod.


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26
27
28
29
30
31
1
 
 
 
 
 
 
 
2
3
4
5
6
7
8
 
 
 
 
 
 
 
9
10
11
12
13
14
15
 
 
 
 
 
 
 
16
17
18
19
20
21
22
 
 
 
 
 
 
 
23
24
25
26
27
28
29
 
 
 
 
 
 
 
30
1
2
3
4
5
6