Začíná 7. ročník vzdělávacího programu pro středoškoláky Fybich

fotografie studentůPrvní říjnová sobota bude ve společnosti Contipro patřit opět středoškolským studentům, začíná nový ročník programu Fybich zaměřeného na přírodní vědy. Mladých talentů si firma váží, nezištná podpora vzdělávání je pro ni proto samozřejmostí.

Kdo chce v budoucnu uspět ve vědě a výzkumu, měl by dělat něco navíc a být tak o krok napřed. Znalosti z oblasti přírodních věd ze střední školy jsou sice výborný základ pro další studium, ale nemusí stačit. Biotechnologická firma Contipro, která se sama výzkumem zabývá, tohle moc dobře ví a chce mladým lidem cestu k úspěšné kariéře ve vědě usnadnit. Pro středoškoláky proto chystá už po sedmé v řadě cyklus přírodovědných seminářů. Díky nim mohou studenti začít svou vědeckou kariéru včas a zvýšit své šance pro úspěch u přijímacích zkoušek na univerzity.

 Aby Contipro dalo příležitost opravdu všem, které biologie, fyzika a chemie zajímá, organizuje semináře zcela bezplatně. Hradí veškeré studijní materiály, honoráře přednášejícím, občerstvení a další výdaje. Semináře se odehrávají v přednáškovém sále přímo v sídle společnosti, které je v Dolní Dobrouči u Ústí nad Orlicí. Paralelně probíhají dva bloky tříhodinových přednášek, první je biologický blok, druhý pak chemicko-fyzikální a témata se každý rok mění.

Jak prozradila manažerka vzdělávacích programů Mgr. Eva Myšáková, letos se mají studenti opravdu na co těšit: „První biologický seminář se bude zabývat nukleovými kyselinami, jejich druhy a funkcemi, zatímco ten chemicko-fyzikální studentům představí nanovlákenné materiály od principů výroby až po jejich aplikace. Také další semináře budou stát za to, v plánu jsou témata jako tkáňové inženýrství, geneticky modifikované organismy nebo třeba komunikace buněk. Studentům je představí jak vědci přímo od nás z Contipra, tak kapacity z univerzit a dalších výzkumných pracovišť v republice.“

Na první semináře konané 7. října zbývá posledních pár míst, studenti se na ně mohou stále hlásit na webu programu www.fybich.cz. Semináře poběží až do května, celkem proběhne 8 vzdělávacích bloků zaměřených buď na biologii, nebo na chemii a fyziku.

Autor: Kristýna Kopecká


Více informací o vzdělávacím programu Fybich najdete na www.contipro.cz/vzdelavani/fybich. Kontaktní osoba:

Mgr. Kristýna Kopecká

Mobil: +420 723 966 647

Telefon: +420 456 519 379

E-mail: Kristyna.Kopecka@contipro.com

Contipro a.s.,

Dolní Dobrouč 401, 561 02

www.contipro.cz

 
FyByCh témata přednášek 2017/2018

Vložila: Barbora Bělíková, říjen 2017


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
 
 
 
 
 
 
 
5
6
7
8
9
10
11
 
 
 
 
 
 
 
12
13
14
15
16
17
18
 
 
 
 
 
 
 
19
20
21
22
23
24
25
 
 
 
 
 
 
 
26
27
28
1
2
3
4