Začíná kampaň Česko sází budoucnost. Do pěti let chce vysázet 10 milionů stromů

Cílem projektu je do pěti let vysázet 10 milionů stromů mimo les. 

Za každého občana Česka jeden. Počítadlo na stránkách www.sazimebudoucnost.cz tak ode dneška začíná sčítat stromy vysazované po celé České republice.

 

 

 

Cíle iniciativy:

VYSADIT 10 MILIONŮ STROMŮ

Cílem propojovat všechny, kdo v republice sázejí stromy. Ať už jsou to obce a města, spolky, státní instituce, firmy, školy, zemědělci nebo vlastníci pozemků, dobrovolníci i dárci. Jedině společně totiž můžeme dosáhnout cíle vysazení 10 milionů stromů mimo les, během následujících 5 let a tak pomoci zchladit česká města a podpořit odolnost české krajiny vůči dopadům klimatických změn.

UMOŽNIT SPOLUPRÁCI

Iniciativa nabízí na jednom místě informace o dostupnosti financování i metodické a legislativní podpoře výsadeb. Nabízí prostor pro setkávání těch, kdo hledají pomoc, pozemky nebo zdroje s těmi, kdo je nabízejí. Cílem je podpořit sdílení kapacit a znalostí skrze příklady dobré praxe a inspirativní příběhy mužů a žen, kteří sázejí stromy.

KVALITNÍ VÝSADBY A PÉČE

Výsadbou stromů práce nekončí, možná právě naopak. Aby dnes vysazené stromy přežily do příštích let, musí být postaráno o jejich důslednou a dlouhodobou ochranu i zálivku. Stejný důraz je potřeba klást i na vhodnou druhovou skladbu a místo, kdy již ani řada původních dřevin nemusí extrémy počasí do budoucna ustát.

FINANCE NA VÝSADBY

Posouvají možnosti financování stromů na nižší větve, aby byly dostupnější a srozumitelnější. Dává dohromady veřejné, nadační i soukromé zdroje, které prezentujeme na jednom místě. Finance dárců transparentně a efektivně dostanou tam, kde stromy nejvíce chybí.

ZMĚNY ZÁKONŮ

Stromy v ulicích, podél cest i na polích prohrávají ve střetech s často nesmyslnými zákony a předpisy. Proto pracují také na odstraňování legislativní a dalších bariér, které brání výsadbě stromů.

 

Zdroj: www.mzp.czwww.sazimebudoucnost.cz

Vložila: B. Bieliková, září 2019

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2