Ze školy do blázince?!: XII. republikový sněm ČSU

Kdy: 9. prosince 2018

Kde: Praha

Největší akce roku, XII. republikový sněm České středoškolské unie, je opět tu, tentokrát tradičně v Praze! Hlavní téma je "mental health"!

PSYCHICKÁ POHODA NA ŠKOLÁCH - téma, které je v české společnosti tabuizované stejně jako psychické zdraví v běžném životě. To i přes to, že psychické potíže zažil za život každý druhý Čech nebo Češka, je to prostě normální!

Škola jako vzdělávací instituce a místo, kde trávíme většinu dne na to ovšem reaguje pouze okrajově. Psychologa přeci nahradí výchovný poradce, co je na škole sporadicky a jedna nástěnka s číslem na linku bezpečí. A vlastně jít za takovou osobou znamená, že je něco se mnou špatně, že?...

Rádi bychom se zaměřili na atmosféru ve školách, jak velký je na studenty kladen tlak a nápor, jak se vypořádávat se stresem, úzkostmi a dalšími problémy, které nás středoškoláky potkávají.
Volně bychom navázali na téma mentorů a mentoringu na školách. Tedy člověka, který funguje nejen jako takový psycholog ale který i pomáhá studentovi v osobním rozvoji a stanovení životních cílů. Běžná věc v zahraničí, v Česku rarita.

Výsledkem by bylo rozvíření vod veřejné diskuze v Česku o těchto tabuizovaných problémech, se kterými se ovšem setkal každý, někomu i obrovsky změnily život, ale málokdo jim umí čelit. To, co se ve škole učíme, je jedna věc, ale jak se tam cítíme, je věc druhá a často mnohem důležitější...

Aneb #jetoprostěnormální

více informací zde.Vložila: M. Plisková, prosinec 2018

Zdroj: Facebook

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
 
 
 
 
 
 
 
5
6
7
8
9
10
11
 
 
 
 
 
 
 
12
13
14
15
16
17
18
 
 
 
 
 
 
 
19
20
21
22
23
24
25
 
 
 
 
 
 
 
26
27
28
29
30
31
1