Zkuste si EMIERO test – pro jakou oblast práce se hodíš?

Přemýšlíš, jaká práce by pro Tebe byla vhodná? Jaký jsi typ osobnosti a v jaké profesi by ses se svým typem uplatnil? Pomoci Ti může i online test Emiero, který je zdarma.


Emiero měří psychologické preference v tom, jak lidé vnímají svět a dělají svá rozhodnutí. Tyto preference byly odvozeny z typologické teorie navržené Carlem Gustavem Jungem. C. G. Jung typologickou teorii publikoval v roce 1921 v jeho knize Psychologické typy. Jung se domníval, že existují čtyři základní psychické funkce, kterými prožíváme svět: pocit, intuice, postoj a myšlení. Jedna z těchto čtyř funkcí je dominantní většinu času.

Všechny použité výstupy jako popis jednotlivých typologii a příslušejících profesí vycházejí z knihy Osobnostní typologie a Typologie osobnosti, volba povolání, kariéra a profesní úspěch (2010) od Michala Čakrta. O 16 typech osobnosti se můžete dočíst zde.

Přesný test obsahuje 60 otázek a rychlý test pouze 20. Po vyplnění testu Ti jsou doporučeny některé profese, ukáže se Ti podrobný popis charakteru typologie a které osobnosti ve světě měly / mají stejnou typologii jako ty. Kromě češtiny je test přístupný také ve slovenštině, angličtině a maďarštině.

Je důležité si uvědomit, že výsledky jakýchkoliv dotazníků/testů nevypovídají zcela o Tvé osobnosti, o Tvých potřebách, hodnotách, možnostech, schopnostech, dovednostech, vědomostech, motivaci a zájmech. A proto, pokud přemýšlíš o své další vzdělávací nebo profesní cestě, můžeš vyhledat také kariérového poradce – odborníka na tuto oblast, který s Tebou povede profesionální rozhovor, poskytne Ti informace o dnešním trhu práce a pomůže Ti objevit nebo si uvědomit Tvé vlastní kvality, tvůj talent, potenciál a mnoho dalšího.

 

Zdroj: www.emiero.cz

Vložila: Lucie Turzová, srpen 2019

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2